Eastern Fashion Week Białystok 2019 – finał

Eastern Fashion Week Białystok 2019 to wydarzenie o wyjątkowym charakterze i wysokim poziomie artystycznym, modowym oraz organizacyjnym. W tym roku swoje kolekcje zaprezentowało 17 projektantów z Polski i zagranicy. Pojawiły się gwiazd mody m.in: Gosi Baczyńska, Maciej Zień, Mariusz Przybylski, Michała Starost. Przez 4 dni publiczność licznie zgromadzona (1200 osób) mogła obejrzeć najnowsze kolekcje początkujących i już doświadczonych projektantów mody. To tu wielki Wschód spotkał się z nowoczesnym Zachodem. Ten mariaż jakże rożnych estetyk i wizji mody dał niesamowity efekt. Kolekcje prezentowane na wybiegu zachwycały swoją oryginalnością. Organizatorem Eastern Fashion Week Białystok 2019 był Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku, współorganizatorem Stowarzyszenie na rzecz Muzeum Mody i Tekstyliów ITE w Białymstoku. Festiwal zrealizowano ze środków budżetu Miasta Białystok.

„Niesamowite wydarzenie Eastern Fashion Week Białystok w Białymstoku. Jestem dumna Podlasianką. Jest mi bardzo miło Marlena Szoka, że mogłam i byłam częścią tego niesamowitego wydarzenia. Największe podziękowania chciała bym złożyć dla Wojtka de Bof za zaproszenie, a także niesamowitą organizację (dbanie o modelki, komfort, jedzenie, shedule on time). Organizacje na światowym poziomie. Czułam się jak bym była na paryskim bądź nowojorskim wybiegu. Cudownie było być częścią tego wydarzenia. Dziękuje za zaszczyt otwierania wszystkich pokazów w których mogłam uczestniczyć: Gosia Baczyńska, Maciej Zień, MADE BY USS, MO.YA fashion. Ogromne podziękowania dla Dorota Lange i jej Akademii co za profesjonalizm i organizacja!”
Marlena Szoka – top modelka