Stroje Izabeli i Klemensa Branickich na tle epoki. Miasto Mody ITE.

Galeria im. Sleńdzińskich
ul. Legionowa 2

Stroje Izabeli i Klemensa Branickich na tle epoki. Miasto Mody ITE.
„Miasto Mody ITE”. Inauguracja cyklu wykładów i warsztatów poświęconych modzie i stylowi życia przygotowanego przez białostockie Stowarzyszenie Muzeum Mody i Tekstyliów ITE. „Stroje Izabeli i Klemensa Branickich na tle epoki” – multimedialnie ilustrowany wykład historyka sztuki Marty Pietruszko, nawiązujący do rekonstrukcji strojów eksponowanych w bramie Pałacu Branickich. Możliwość rozmowy z rekonstruktorką – kostiumografem Elżbietą Wysocką.

Galeria im. Sleńdzińskich
ul. Legionowa 2
godz. 11-13

Warsztaty kostiumu z papieru. Dzień Dziecka z ITE.

Dzień Dziecka z ITE – warsztaty kostiumu z papieru. W ramach cyklu „Miasto Mody ITE” zapraszamy na bezpłatne rodzinne zajęcia dla dzieci z opiekunami, prowadzone przez Martynę Dworakowską – scenografkę i kostiumolożkę, absolwentkę Akademii Teatralnej w Pradze. Zapisy: tel. 502 138 980, ilość miejsc ograniczona.